Koloběžky Bezděz

Pronájem koloběžek v Bělé pod Bezdězem

www.kolobezkybezdez.cz mock-up notebook a mobil

Provedené práce

Koloběžky Bezděz jsou druhým rokem fungující projekt mladého páru v Bělé pod Bezdězem. Pár nabízí pronájem elektrických i normálních koloběžek v dojezdové vzdálenosti od hradu Bezděz.

Cíl webu

Smyslem postavení tohoto webu bylo kromě informační stránky vytvořit především stránku, kde si lidé mohou své koloběžky rezervovat a pronajímat dopředu a online. I proto je stěžejní součástí webu osobitý rezervační systém. Celá webová stránka byla kompletně tvořena v HTML a CSS a jednou ze zásadních činností byl její kompletní redesign se zachvoáním základních funkcí.

Koloběžky Bezděz část 1
Koloběžky Bezděz část 2
Koloběžky Bezděz část 3

Vykonané služby

Výsledek projektu

Při tvorbě stránky jsem měl po celou dobu absolutně volnou ruku. Jedinou zadanou podmínkou bylo, aby stránka umožňovala rezervace návštěvníků na konkrétní hodiny na určené množství koloběžek. Stránku jsem vytvářel od základního designu, přes popisky, volbu barev i veškeré jiné záložky zcela sám a bez připomínek klienta. Dalším důležitým prvkem webu pro mne bylo, aby si majitel stránky mohl sám přidávat fotky spokojených klientů z výletu. Výsledkem je pětistránkový web, propojený se sociálními sítěmi a s plně funkčním rezervačním systémem s možností výběru konkrétních hodin. Na webu proběhlo rovněž základní urychlení načítání, avšak nikoliv úplné. Obsahové SEO rovněž nebylo na webu nikterak spraveno. 

Stránka galerie

Součástí stránky je galerie. Ta je vytvořena v nepravidelných velikostech jednotlivých obrázků a je udělaná tak, aby si klient mohl přidávání fotek řídit a přidávat sám. Další funkcí galerie je přiblížení a zobrazení jednotlivých fotek a následné procházení po fotkách jednotlivě.

Koloběžky Bezděz fotogalerie
Koloběžky Bezděz rezervační systém

Stránka Rezervačního systému

Největším problémem při tvorbě této stránky byla tvorba rezervačního systému tak, aby splňovala klientova přání. Rezervační systém funguje na kompletním výběru návštěvníků. Nejprve si návštěvník zvolí počet hodin, na který si chce koloběžku pronajmout a následně si vybere den. Dle počtu hodin se poté zobrazí možnosti, ve kterých si návštěvníci mohou rezervovat své koloběžky. Následně jen doplní kontaktní informace a koloběžka na daný den a danou dobu na ně bude čekat. Majiteli stránky přijde automaticky vygenerovaný email s přesným časem a dnem rezervace koloběžky.

Stránka Tras

Poslední stránkou, kterou v této sekci zmíním jsou trasy. Součástí webu bylo vyznačení jednotlivých tras dle instrukcí. Ty ukazují přesné místo i vzdálenost. Návštěvníkům stránky je rovněž umožněno si tuto mapu rozkliknout a dle vlastních potřeb přiblížit a projít.

Koloběžky Bezděz trasy